Drodzy Przyjaciele
Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej
w Krzeszowie

Gdzie byłoby miejsce dla strudzonych ludzkich serc, gdyby nie było owej Świętej Nocy, gdy niebo schyliło się ku mrokom ziemi i pośród ludzi spoczęło Najświętsze Dziecię Boże. To ku temu Dziecięciu biegną grudniowe dni tęsknoty i nadzieje świata, któremu
wciąż zagraża nieprawość, ból i lęki.

Narodzony z Dziewicy i Matki, pokorny i ubogi Bóg – niesie każdemu człowiekowi dobrej woli przebaczenie, pokój sumienia i nadzieję zbawienia. Betlejem – miasto Chleba, które od dwóch tysięcy lat staje się Bożym Ciałem, niosącym ocalenie i otwierający ojcowski Dom dla wędrowców tej ziemi – znowu jest blisko, na odległość serca.

Podążamy ku temu Dziecięciu, niosąc jak pasterze pokorną i ufną wiarę. U stóp Bożego Dziecięcia popłyną nasze skruszone łzy, które otworzą szlaki ku Miłości Miłosiernej.

Gdy tak blisko pośród nas będzie Narodzona Miłość, gdy poda nam Chleb pojednania i ogarnie miłosiernym spojrzeniem, podążamy z modlitwą i serdecznym podziękowaniem do Was, Drodzy Przyjaciele Krzeszowskiego Sanktuarium oraz przesyłamy serdeczne życzenia, by Narodzony Zbawiciel wypełnił Wasze serca blaskiem nieba.

Dziękujemy Wam Drodzy Przyjaciele za każdy gest Waszej życzliwości. Niech orędownictwo Matki Bożej Łaskawej i wierna obecność Świętego Józefa wspierają Was w dniach Roku Jubileuszowego.

Wyrazem naszej serdecznej życzliwości będzie Msza Święta w Bazylice Krzeszowskiej w Noc Pasterską Bożego Narodzenia 24 grudnia 2015 roku w intencji wszystkich Dobrodziejów i Przyjaciół Krzeszowskiego Sanktuarium.

Zwracam się teraz do Was Drodzy Czciciele Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowskiego Sanktuarium – Domu Łaski. Pragniemy przy naszym Krzeszowskim Sanktuarium powołać Nieustanny Różaniec Diecezji Legnickiej.

Pobierz pełną treść listu (PDF)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment