Layout 1KOCHANI,

„Odmawiajcie codziennie różaniec” – prosiła Matka Boża w Fatimie. Zwracała się do Łucji, Hiacynty i Franciszka, ale apel był skierowany do nas wszystkich. Nasz rodak, św. Jan Paweł II, wielokrotnie zachęcał do odmawiania różańca, a w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae napisał: „Modlitwa tak łatwa, a równocześnie tak bogata naprawdę zasługuje, by wspólnota chrześcijańska ją odkryła”.

Do tego właśnie zachęcamy w naszym miesięczniku: do spotkania z Bogiem i Maryją w modlitwie. Przede wszystkim różańcowej, ale nie tylko. Nasze stałe cykle to rozważania tajemnic różańcowych, komentarze do Ewangelii na każdy dzień roku wraz z fragmentami Pisma Świętego, a także rozmyślania na pierwsze soboty miesiąca. Na łamach „Różańca” można również znaleźć słowa, które kieruje do nas Papież, poruszające świadectwa, wywiady, reportaże, opowiadania i wiele innych ciekawych artykułów – a wszystko po to, by pogłębiać swoje życie duchowe, formować postawę i utwierdzać się w dobrym. By być coraz bliżej Boga.

Gorąco zachęcamy do sięgania po miesięcznik „Różaniec” i polecania go innym: tym, którzy już ukochali modlitwę różańcową, ale też tym, którzy jeszcze się nie przekonali, jaką moc ma Maryja i jak wielkimi łaskami pragnie obdarzać wszystkich, którzy się do Niej uciekają.

Życzymy Wam opieki Matki Bożej, obiecujemy naszą modlitwę i za każdą pomoc w dotarciu z miesięcznikiem do nowych osób już teraz z serca dziękujemy. Załączamy trochę materiałów do ewentualnego wykorzystania.

Z Panem Bogiem, siostry loretanki

Redakcja miesięcznika „Różaniec”
Wydawnictwo Sióstr Loretanek
ul. L. Żeligowskiego 16/20, 04-476 Warszawa
tel. 22 612 93 64, kom. 728-858-155

e-mail: rozaniec@loretanki.pl
www.rozaniec.eu