Różaniec

Codziennie módlmy się Różańcem Świętym o pokój w Ojczyźnie i życie w prawdzie. Polska potrzebuje cudu, aby obronić swego chrześcijańskiego ducha.

– Zachęcam wszystkich ludzi dobrej woli, aby w obecnej sytuacji, jaka ma miejsce w Polsce, modlili się Różańcem o pokój wewnętrzny w Ojczyźnie. Wysiłkiem Kościoła jest zawsze dążenie do życia w prawdzie. Zatem módlmy się, zwłaszcza na różańcu, aby poprzez tę modlitwę skierowaną do Matki Bożej Ona wypraszała w naszym Narodzie ducha prawdy, sprawiedliwości i miłości społecznej – zachęca ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, będący również delegatem Episkopatu Polski ds. Stowarzyszenia Żywego Różańca.

– W ostatnich dniach moderatorzy Żywego Różańca, stowarzyszenia, które skupia dwa miliony ludzi w Polsce, ks. Jacek Gancarek i ks. Szymon Mucha, zwrócili się z prośbą do wszystkich różańcowych moderatorów, a przez nich do wszystkich różańcowych róż o intensywną modlitwę w intencji pokoju w Ojczyźnie. To nasze wspólne podnoszenie rąk jak w starotestamentalnym opisie – gdy Mojżesz na modlitwie miał podniesione ręce do Boga, to Izrael wierny Bogu wygrywał – mówi metropolita częstochowski.

 

Pełen artykuł: https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/290418,w-rozancu-nasza-sila.html